ИЗВЕСТУВАЊЕ

Поради полицискиот час, НУ Спомен куќа на Мајка Тереза, во периодот од 6ти до 20ти април 2021 година ќе работи со следното работно време:
Пон – Пет 09:00 – 18:00
Саб – Нед 09:00 – 14:00